Zadzwoń: tel. 797 446 636, 606 367 490
default-logo

Jak działa pompa wspomagania

Sprawna pompa wspomagania kierownicy jest kluczem do zachowania pełnej kontroli nad pojazdem. Podobnie jak w przypadku wielu innych części i układów, z czasem i ona może ulec awarii. Poznaj kilka wskazówek, które pomogą Ci zidentyfikować potencjalne problemy z pompą wspomagania kierownicy, zanim dojdzie do niebezpiecznej sytuacji na drodze.

(więcej…)

Jakie napięcie powinien mieć akumulator

Akumulator zapewnia sprawne działanie pojazdu. Bez niego nie można podnosić i opuszczać okien, zamykać drzwi ani odtwarzać muzyki. Warto wiedzieć, ile volt powinien mieć naładowany akumulator, aby możliwe było uruchomienie silnika, oraz w jaki sposób można zmierzyć jego napięcie. 

(więcej…)

Co zrobić, gdy świeci się kontrolka ABS

Świecące kontrolki na desce rozdzielczej i nietypowe zachowanie samochodu w trakcie hamowania zwykle są oznakami awarii, którą należy niezwłocznie usunąć. Co zrobić, jeśli na desce rozdzielczej zapali się kontrolka ABS?

(więcej…)

Ile kosztuje nabicie i odgrzybienie klimatyzacji

Jeśli klimatyzacja w Twoim samochodzie nie wytwarza chłodnego powietrza, być może nadszedł czas, aby naładować system nowym czynnikiem chłodniczym, a także dowiedzieć się, dlaczego stary się wyczerpał. Jaki jest koszt nabicia klimatyzacji i na czym polega serwis klimatyzacji? 

(więcej…)

Co zrobić, gdy w pojeździe świeci się kontrolka trakcji TC

Kontrola trakcji to funkcja bezpieczeństwa, która istnieje od dziesięcioleci w różnych formach, ale stała się obowiązkowym wymogiem we wszystkich nowych samochodach produkowanych od 2011 roku.  Jak działa dokładnie kontrola trakcji i po czym rozpoznać, że z systemem dzieje się coś niedobrego? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule.

(więcej…)

Co zrobić, gdy rozrusznik kręci, ale silnik nie odpala

Przekręcasz kluczyk albo naciskasz przycisk i… nic?  Istnieje wiele przyczyn tego, że samochód nie chce odpalić. Zanim wezwiesz pomoc, zapoznaj się z listą rzeczy, które warto sprawdzić przed oddaniem pojazdu do mechanika. 

(więcej…)

Regulator napięcia alternatora

Przekręcasz kluczyk i zamiast odpalonego silnika, słyszysz tylko szybkie kliknięcia. To prawdopodobnie objawy uszkodzonego regulatora napięcia. Sprawdź, jak rozpoznać pierwsze oznaki awarii alternatora. 

(więcej…)

Jakie są objawy uszkodzenia pompy wtryskowej

Pompy wtryskowe to elementy cenione z uwagi na trwałość i niezawodność. Jednak podobnie jak inne części pojazdu, także i one z czasem mogą ulec awarii. Jeśli będziesz uważny, z łatwością zaobserwujesz pierwsze objawy uszkodzenia pompy paliwa, co pozwoli Ci szybciej i taniej wyeliminować przyczynę problemu. 

(więcej…)